Theremin

Již delší čas pokukuji po hudebním nástroji theremin. Nyní asi už nastal čas si nějaký postavit. Rozhodnutí bylo, zda dělat elektroniku z “lamp” nebo novější s integrovanými obvody. Nakonec jsem se rozhodl pro integrované obvody, protože je to první testovací stavba a tak v případě neúspěchu by se dala zase rozebrat na prvočinitele.

Hledal jsem tedy na internetu různé zapojení od jednoduchých až po složité, ale zaujal mě jeden projekt a to open theremin v.3 . Je to včetně zdrojových kódů a schémat, je tam i pár videí jak theremin funguje, proto si myslím, že by to mohlo jít postavit. Schéma a DPS jsou bohužel kresleny v kicadu, který mi moc nevyhovuje, proto jsem si celé překreslil do eagle. Dále jsem nechtěl mít na DPS ovládací prvky, ty budou součástí stěn krabice, proto jsem je vytáhl pomocí pinheadu. A zde je první nástřel. Teď čekám než dorazí součástky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Theremin a jeho autorem je quattrohaje. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář